Аметист знаходиться у пошані різних культур протягом багатьох століть. Він вважається талісманом людей, що народилися під знаком Зодіаку Водолія. На Заході прикраси з аметистом заведено дарувати жінкам на 6-ту річницю весілля. Аметистом інкрустовані артефакти Стародавнього Риму, відомі монарші коштовні корони.

У древніх цивілізацій аметист, нарівні з сапфіром і рубіном, цінувався більше, ніж діамант. Пізніше його носили в своїх перстнях єпископи. Існує легенда, що навіть Святий Валентин носив каблучку з аметистом. Камінь також є символом Святого Матвія. Аметист був одним з дванадцяти дорогоцінних каменів на нагруднику первосвященика Аарона.

З відкриттям нових родовищ в Південній Америці аметист перестав бути настільки важкдоступним каменем. Від цього його ціна знизилася, але не цінність.

 

АМЕТИСТ У МІФАХ ТА ІСТОРІЇ


Відповідно до грецької міфології, Аметист - ім'я дівчини-діви, яка відмовила самому богу Діонісу. Його гнів був настільки сильним, що він за допомогою богині Діани перетворив дівчину в прозорий камінь (кварц). Зрозумівши свою помилку, Діоніс розплакався, а його сльози полилися в чашу з вином. Раптово кубок перекинувся, пофарбувавши прозорий камінь в красивий темно-винний колір. Так, за легендою, камінь отримав свій фіолетовий відтінок. 

Назва «аметист» походить від давньогрецького слова «amethustos», що означає «тверезий». Стародавні греки вважали, що, випиваючи з аметистової чаші вино, можна не п'яніти. 
Астрологи запевняють, що аметист покращує інтуїцію, оскільки впливає саме на праву півкулю мозку. Крім того, цей камінь приносить удачу в бізнесі, допомагає мисливцям.

У Середньовіччі аметист був символом благочестя і тому його часто носили члени католицького духівництва, в тому числі й в натільних хрестиках. 
В епоху Відродження аметист вважався символом скромності. Монархи почали використовувати камінь як символ влади. Декілька британських монарших корони також прикрашені аметистами. 

У вченні Фен-шуй аметисти приносять в життя власника достаток і матеріальні блага.

 

КОМУ НОСИТИ АМЕТИСТИ


Астрологи рекомендують носити прикраси з аметистами ближче до тіла тим, хто схильний до стресів і безсоння. Аметисти також допомагають тим, хто схильний до депресії і сильної меланхолії. Камені можуть працювати як талісмани, щоб забезпечити внутрішню силу при боротьбі з залежностями. Прикраси з аметистами є талісманами для мандрівників і бізнес-леді.

 

ДОГЛЯГ ЗА ПРИКРАСАМИ З АМЕТИСТАМИ

Сонячне світло і вплив тепла призводять до погіршення кольору каменю, тому зберігати прикраси з аметистами потрібно в скриньках або спеціальних гаманцях для прикрас.

Для чищення таких ювелірних виробів в домашніх умовах використовують м'яку зубну щітку або тканину, а також розчин мила і теплої води. Професійне чищення передбачає використання ультразвуку.

У бутиках і онлайн-магазині ZARINA Ви знайдете прикраси з аметистами із золота й срібла для урочистих випадків та повсякденного життя.