Протягом всієї історії розвитку фінансових взаємовідносин між людьми, періодично ставалися економічні кризи. Більшість з нас добре пам’ятає далекий від стабільності період «дев’яностих», кризу 2000 року, причиною якій послугував масовий перехід бізнесу в інтернет-проекти, масштабну світову кризу 2008 року. Кожній з них передували різні причини, але наслідки торкнулися кожної людини світу.

Одним з головних наслідків криз у економіці стає «стрибок» курсу іноземної валюти. Ми, українці, протягом кількох останніх років відчуваємо кожну зміну курсу іноземної валюти надзвичайно болюче. І навіть провідні аналітики вже не беруться прогнозувати, яким же буде курс долара чи евро наступного року. Це призводить до ускладнення в банківській сфері. Скорочуються відсотки за депозитами, змінюються правила кредитування. Світова фінансова нестабільність призводить до нестабільності локальної, на рівні країни, міста, родини.

Але є одна валюта, вартість якої невпинно зростає вже протягом кількох років і тенденція до зміни графіку її курсу лишається незмінною. Це – дорогоцінні метали. А конкретно – золото. Якщо поглянути на статистику курсу золота, ми бачимо, що протягом останніх шести місяців він зріс з 1 251 до 1 431 1 г. XAU/1UAH. Стабільне зростання вартості золота призвело до того, що цього року було зафіксовано рекорд – вартість сягнула показників квітня 2013 року. До цього призвели ряд геополітичних факторів та слабка позиція долара на міжбанку. Після нещодавніх подій в Ірані, експерти прогнозують лише подальше збільшення ціни на коштовний метал.

вартість золота на ринку

Інформацію взято з сайту finance.ua